Επιστρέφει στις νίκες ο Πανλευκάδιος

Δύσκολος αγώνας ο σημερινός για τον Πανλευκάδιο κόντρα στον ΑΟ Πλαγιάς με τελικό αποτέλεσμα 1-0 υπέρ των γηπεδούχων. Οι πολλές απουσίες κυρίως στην μεσαία γραμμή  αναγκάζουν τον Κατηφόρη σε υποχρεωτικές εσωτερικές αλλαγές . Μετά από την τελευταία ήττα εκτός έδρας ο Πανλευκάδιος επιστρέφει και παίρνει σημαντική νίκη ψυχολογίας για τα επόμενα παιχνίδια.

Η εξέλιξη…

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανλευκάδιος έδειχνε να έχει το πάνω χέρι και να ελέγχει τον αντίπαλο πετυχαίνοντας και το νικητήριο γκολ με τον Θειακό στο 32′ .

Καλή ευκαιρία και την Πλαγιά με τον Σταμουλάκη στο 36′ που βγαίνει τετ-α-τετ με τον Λιάσκο αλλά ο τερματοφύλακας έσωσε την ομάδα από τα χειρότερα.

Η πίεση του Πανλευκάδιου αναγκάζει τους αντίπαλους να κάνουν επικίνδυνο φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, γλυκιά σέντρα του Κοκόλη αλλά ο Χριστοδούλου που βρίσκεται στην πλάτη της άμυνας  δεν προλαβαίνει να βάλει το πόδι του και να κάνει το 2-0 πριν το ημίχρονο .

Στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα μπήκε πιο δυναμικά ψάχνοντας μια γρήγορη ισοφάριση.

Στην αντεπίθεση ο Πανλευκάδιος έχει καλή ευκαιρία με τον Καρέλη στο 58′ όπου με δυνατό σουτ στα δεξιά δυσκολεύει τον Καταγή αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει , σε δεύτερο χρόνο  σουτ ο Ορφανός αλλά σε θέση οφσάιντ.

Ξανά ο Πανλευκάδιος προσπαθεί να κλείσει το ματς με μια καλή συνεργασία των παιχτών που βγάζουν τον Κοκόλη σε θέση τετ-α-τετ με το τέρμα αλλά το σουτ δεν είναι κάλο και η ευκαιρία χάνετε.

Στα τελευταία λεπτά και οι δυο ομάδες ανοίγονται πολύ ψάχνοντας το γκολ με πολλές καλές ευκαιρίες και από τις πλευρές αλλά το σκορ παραμένει 1-0 και ο Πανλευκάδιος  παίρνει τους τρεις πόντους.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί :  Πατσης , Μαζαράκης

ΠΑΝΛΕΥΚΆΔΙΟΣ(Γιώργος Κατηφόρης): Λιάσκος ,Κολάγκι , Γαζής (69′  Παναγιωτόπουλος) , Χριστοδούλου, Κολοβός , Κοκόλης, Γουρζής(55′ Ορφανός), Καρέλης(70′ Κούτσικος), Θειακός, Αργυρός (55′ Δρίβας),

ΑΟ ΠΛΑΓΙΑΣ (Θωμάς Βασιλειάδης) : Καταγής, Κοκόλης Π., Βερύκιος, Μαχαλιώτης(Αποβλήθηκε 90′), Καταγής, Παξινός, Φερεντίνος,Σταμουλάκης Γ., Σταμουλάκης Σ., Μπουρδάρας(85′ Κοκόλης Γ.), Καταγής Β.