Επικράτηση του ΑΟ Πλαγιάς στον Σύβρο.

Η ομάδα της Πλαγιάς πήρε το διπλό με 0-2 πανάξια μέσα στην έδρα του Απόλλωνα ΝΛ, που αν εξαιρέσει κανείς το πρώτο νωχελικό δεκάλεπτο όπου και είχαν δοκάρι οι γηπεδούχοι στη συνέχεια η ζυγαριά έγειρε προς την πλευρά των φιλοξενούμενων. Η ομάδα του Σύβρου έχασε την ευκαιρία να πάρει 3 χρυσούς βαθμούς οι οποίοι θα τους έστελναν μια ανάσα από την 11η θέση, η οποία 11η θέση εξασφαλίζει την παραμονή στην κατηγορία χωρίς τη διαδικασία των μπαράζ.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα ο Απόλλωνας είχε τον έλεγχο του ματς, προσπάθησε να δημιουργήσει και έφτασε κοντά στο γκολ, όταν σουτ του Σταμουλη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Καταγή. Στη συνέχεια η ομάδα της Πλαγιάς άρχισε να συνέρχεται όπως φαίνεται από της στροφές του λεωφορείου και τη διαδρομή και κατάφερε να κυριαρχήσει στον αγωνιστικό χώρο, να δημιουργήσει φάσεις στην αντίπαλη εστία, ειδικά με τον Μωραΐτη Β. που έχασε ένα τετ α τετ στο 23′. Στο 35′ ο Σταμουλάκης βγήκε μόνος του αντιμέτωπος με τον Καράμπαλη και πλάσαρε από πάνω, ψηλοκρεμαστά για το 0-1.

Στο Β ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση με την βοήθεια του κόσμου που για άλλη μια φορά στάθηκε στο πλευρό τους και κατάφεραν να κερδίσουν πέναλντι στο 55′ σε αντροπή του Καλδάνη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Παπάς, αλλά ο Καταγής κατάφερε να αποκρούσει και να κρατήσει ανέπαφη την εστία του. Στη συνέχεια και στο 72ο λεπτό ο Μωραΐτης Ι ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής της συνάντησης Παπαδόπουλος έδειξε και πάλι τη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μωραΐτης Β και ευστόχησε για το 0-2.

Μετά το πέναλντι ο υπήρξε μια παρεξήγηση με Μωραΐτη Β. και Πολίτη που λίγο έλειψε να τινάξει το παιγνίδι στον αέρα, αλλά ευτυχώς επενέβησαν οι ψυχραιμότεροι και τα πράγματα έληξαν κάπου εκεί.