Έχασε στα πέναλτι η ομάδα του 2ου ΓΕΛ Λευκάδας

Το πάλεψαν τα παιδιά από το 2ο ΓΕΛ Λευκάδας κόντρα στην ομάδα του 3ου ΓΕΛ Κέρκυρας στους Ημιτελικούς Αγώνες Ιωνίον Νήσων αλλά στην διαδικασία των πέναλτι η τύχη δεν τους χαμογέλασε και έτσι η φανταστική προσπάθειά τους τελειώνει εδώ . Στις κερκίδες η υποστήριξη ήταν καλή   από τους φίλους της ομάδας της Λευκάδας.

Στα πρώτα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου  τα παιδιά της Κέρκυρας ήταν  καλύτεροι κερδίζοντας το κέντρο των γηπεδούχων αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν στην καλύτερη στιγμή τους. Λίγες κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος που δεν εκμεταλλεύτηκαν από τις δυο ομάδες.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου τα παιδιά του 2ου ΓΕΛ Λευκάδας ήταν πολύ καλύτεροι και είχαν καθαρές ευκαιρίες να βάλουν την ομάδα τους μπροστά στο σκορ αλλά στις περισσότερες φάσεις η τύχη δεν ήταν με το μέρος τους. Τελικό σκορ 0-0 .

Στη διαδικασία των πέναλτι οι Κερκυραιοι με το σκορ 0-2 περάσαν στην επόμενη φάση.

2ο ΓΕΛ Λευκάδας : Κυριακίδης Σ. , Θεριανός Γ., Ρεκατσίνας Α. , Κοντομίχης Π . , Τσιλιμπόκος Ν. , Κυριακίδης Κ. , Δευτεραίος Π . , Καββάδας Α. , Βάνας Ε., Κυριακίδης Β (Ζαμπέλης , Παπαδάτος Σ., Μέτσος , Παρασκευά, Πανάκης)

3ο ΓΕΛ Κέρκυρας : Παγκράτης , Κωσταντής , Γιουλιάρμης, Παππάς, Γκογκος , Κέντρο , Βαγγέλου , Στεργίου , Μωνοποπης , Κουλούρης , Λάζαρης (Βορβίλας , Θεοδώρου , Τσαουσίδης , Τσάμη ,Ρίζος ,Μηλάκη)

Φώτο : Ρ. Εμιλιάνο