Με νέα πρόσωπα, έκαμψε την αντίσταση του Σύβρου.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ ο Τηλυκράτης, ο οποίος αγωνίστηκε με αρκετές αλλαγές στην εντεκάδα, κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα πολύ γρήγορα και έχοντας την κατοχή και τον έλεγχο του παιγνιδιού, να πάρει κεφάλι στο σκορ και να αυξήσει τη διαφορά τερμάτων μέχρι και τη λήξη.

Από πολύ νωρίς η ομάδα του Τηλυκράτη πίεσε για να πετύχει κάποιο γκολ και να καθαρίσει το ματς το συντομότερο δυνατόν, όμως η ομάδα του Σύβρου που παρατάχθηκε πολύ σωστά για ένα τέτοιο παιγνίδι κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της του αντίπαλους επιθετικούς. Αν και οι φιλοξενούμενοι έχασαν μερικές ευκαιρίες στα πρώτα 20λεπτά, ήταν αυτοί που δέχθηκαν το γκολ στο 21ο λεπτό, όταν από εκτέλεση πλάγιου και με κεφαλιά προς τα πίσω, η μπάλα έφτασε στην περιοχή του Τηλυκράτη. Εκεί  ο Βακουφτσής πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Ο Τηλυκράτης απάντησε σχεδόν αμέσως, όταν ο Περιστέρης βρέθηκε έξω από την περιοχή μετά από σπάσιμο της μπάλας από τον Σάντα και με πλασέ στη γωνία της εστίας του Απολλωνα ΝΛ έφερε το ματς στα ίσα.

Έχοντας την κατοχή και βρίσκοντας πια τους διαδρόμους, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο 2-1 πριν το ημίχρονο, στο 35′, όταν ο Καλογερής εκτέλεσε φάουλ όμως ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα κατάφερε και αποσόβησε τον κίνδυνο για την εστία της ομάδας του, και στο 41′ με τον Παπαδόπουλο να βρίσκεται μέσα στην περιοχή και να σουτάρει άουτ από πλεονεκτική θέση.

Στο δεύτερο μέρος οι βολές του Τηλυκράτη βρήκανε το στόχο, αν και πάλι έχασε τετ α τετ στο 53′, αυτή τη φορά με τον Καλογερή, που όμως στη συνέχεια και στην επαναφορά της μπάλας ο Καταγής από κοντά σούταρε για το 1-2.

Το 1-3 διαμόρφωσε ο Σάντας, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα του Σύβρου και αν και βρέθηκε με την πλάτη στο τέρμα, γύρισε δοκιμάζοντας ένα πολύ καλό σουτ, νικώντας τον Σολδάτο για 3η φορά στο παιγνίδι.

Στη συνέχεια και με τον Τηλυκράτη να έχει ολοκληρωτική υπεροχή οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και σε τέταρτο τέρμα,  όταν σε μια επίθεση από δεξιά, ο Βερύκιος έβγαλε πάσα μισό γκολ προς τον Κούρτη, περνώντας τη μπάλα ψιλοκρεμαστά πάνω από αμυντικό, και ο Κούρτης φάτσα με το τέρμα σούταρε διαμορφώνοντας το τελικό 1-4.