Ασταμάτητος ο Πανλευκάδιος, 4-1 τον ΑΟ Παλαίρου

Περίπατος για τον Πανλευκάδιο ο σημερινός αγώνας κόντρα στον ΑΟ Παλαίρου. Η ομάδα του Κατηφόρη μπήκε αποφασιστική να πάρει τη νίκη και κατάφερε να κλείσει το ματς στο πρώτο 30λεπτο του πρώτου ημιχρόνου με πρωταγωνιστή τον Κολοβό. Η ομάδα δείχνει πολύ πιο “πεινασμένη” για γκολ και βαθμούς, και αυτός είναι ένας θετικός παράγοντας εν όψει του παιχνιδιού με την πρωτοπόρα ομάδα  ΠΑΣ Πρέβεζας το επόμενο Σάββατο εκτός έδρας.

Η εξέλιξη…

Στο πρώτο ημίχρονο χρειάστηκαν 15 λεπτά πίεσης από μεριά του Πανλευκάδιου και ο Κολοβός την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0. Δυο λεπτά αργότερα ο Κούτσικος σημείωσε το 2-0 και από εκεί και πέρα  υπήρχε μόνο μια ομάδα στο γήπεδο αφού οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να βγάλουν αντίδραση . Οι φασεις συνεχίζονται και ο Κολοβος ξαναχτυπά για το 3-0 στο 24′ . Μετα από λίγα λεπτά με ένα φοβερό σουτ έξω από την περιοχή και πάλι ο Κολοβός έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι και έβαλε τέλος στις ελπίδες των φιλοξενούμενων σημειώνοντας το 4-0 στο 28λεπτο.

Στο 46΄του δευτέρου ημιχρόνου  ο Πρίνα έκανε  μια καλή ενέργεια  και με ωραίο σουτ στη γωνία και  μείωσε στο 4-1 αλλά αυτό δεν άλλαξε  τα πράγματα στο παιχνίδι και το τελικό σκορ δεν άλλαξε. Ο Πανλευκάδιος έτσι πέτυχε ακόμη μια νίκη σημαντική ανεβαίνοντας στην τέταρτη θέση του  βαθμολογικού πίνακα βλέποντας  στο παραθυράκι το ντέρμπι με τον ΠΑΣ Πρέβεζα για την επόμενη αγωνιστική.

Διαιτητής: Κωνσταντίνου Η.

Βοηθοί : Σισκάς Σ.- Παππάς Φ.

Πανλευκάδιος(Γιώργος Κατηφόρης): Λιάσκος(46′ Βλάχος), Κοκόλης Χ., Κολάγκι, Τσιάβος, Φλούδας(46′ Θεοχάρης), Κοκόλης, Κολοβός, Καρέλης(71′ Παπαδόπουλος), Ορφανός(63′ Θειακός), Κούτσικος

ΑΟ Παλαίρου (): Κυριακίδης Σ., Κυριακίδης Β. (82′ Τσέλιος), Ζέρβας, Στριφτάρης Ε., Μπουρδούβαλης(55′  Χρήστου), Στριφτάρης Σ., Καραμπέτσος(61′ Κατσαμπίρης), Τσακάλης, Πρίνα, Χασακής, Καρλέσης (73′ Γκούτσε)