Ασταμάτητος ο ΑΟ Καρυάς, 2-1 τον Κεραυνό Θεσπρωτικού

Εντυπωσιακή νίκη για τον ΑΟ Καρυάς κόντρα στον Κεραυνό Θεσπρωτικού με τελικό σκορ 2-1. Μια νίκη που συνοδεύτηκε και με καλό παιχνίδι από την ομάδα του Άρη Φερεντίνου που σιγά- σιγά πλησιάζει τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Η ομάδα της Καρυάς μετά από αρκετά μέτρια παιχνίδια κατάφερε να νικήσει μια δύσκολη ομάδα όπως ο Κεραυνός Θεσπρωτικού που τυχαία δεν ήταν στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος.

Η εξέλιξη…

Στο πρώτο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα μπήκε δυναμικά έχοντας δυο δοκάρια και αρκετές ευκαιρίες για γκολ αλλά η τύχη δεν ήταν με το μέρος της.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟ Καρυάς κατάφερε να είναι κυρίαρχος του παιχνιδιού με τον Κτενά και Καλογερή να δίνουν στην ομάδα την παραπάνω ποιότητα στη δημιουργία των ευκαιριών.  Μετά από αρκετές χαμένες ευκαιρίες ο Καλογερής ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 53′ . Η απάντηση από την φιλοξενούμενη ομάδα δεν άργησε και στο 56′ ο Μπότσαρης έφερε στα ίσα το ματς. Μετά το γκολ της ισοφάρισης η ομάδα του Θεσπρωτικού απέκτησε ψυχολογία και ανέβασε τους ρυθμούς βάζοντας την Καρυά σε δύσκολη θέση. Μια καλή ανάπτυξη της φάσης και ο Σκέμπι με  καρφωτή κεφαλιά σημειώνοντας το 2-1 για τους γηπεδούχους. Στη συνέχεια ο Καλογερής στάθηκε άτυχος σε  τετ-α-τετ με τερματοφύλακα που ο τελευταίος κατάφερε να την βγάζει σε κόρνερ.

Διαιτητής: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.

Βοηθοί:  ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ. – ΣΙΣΚΑΣ Σ.

ΑΟ Καρυάς (Άρης Φερεντίνος): Καταγής, Ρεκατσίνας, Γουλας (65′ Βλάχος), Χαλκιόπουλος, Παπακωνσταντής, Κτενάς, Καλογερής Α., Μπείνας(72′ Κύργιος), Καλογερής Σ., Μοράλεζ(73′ Θεράπος), Σκέμπι(80′ Κρητικός).

Κεραυνός Θεσπρωτικού(Αντώνης Κολιός): Μήτσιος, Μαλέσκος, Τζιάκος, Σακκός, Πανούσης Χ., Τουλκερίδης, Σιουμαλάς(79′ Αθανασόπουλος), Πανούσης Ε.(55′ Παπαρούνης), Μποτσάρης, Κούσης, Παφίλας.