ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Απόλλων Παραλιμνίου – Τηλυκράτης 0-0 (τελικό)

Τον πρώτο του βαθμό στα μπαράζ για την άνοδο στην football league πήρε ο Τηλυκράτης και μάλιστα εκτός έδρας στο Παραλίμνι Σερρών από τον τοπικό Απόλλωνα. Χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα η ομάδα μας , αν και θα μπορούσε ακόμα και τη νίκη, απέσπασε λευκή ισοπαλία (0-0) και ατενίζει με ιδιαίτερη αισιοδοξία το μέλλον σ αυτό το μίνι πρωτάθλημα.

Αναλυτικά οι συνθέσεις και οι κυριότερες στιγμές του αγώνα (πηγή mikriliga.gr) :

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Δημητρίου): Γουναρίδης, Πολυζωίδης, Τάκας, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Δέντσας (64′ Φιλέντας), Τριανταφύλλου (77′ Τσαούσης), Λιάρας, Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης (46′ Ρούμπος), Τσομαχασβίλι.

Στον πάγκο οι Μεταλλίδης, Λαβιδάς, Σαββίδης, Κουλτσιάκης.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Παντζιαράς): Καραγκούνης, Βασίλας, Καταγής Σπ. (87′ Κτενάς), Παναγιωτόπουλος, Ιασωνίδης, Μπουρδούβαλης, Περιστέρης (60′ Μπαλογιάννης), Φέτσης, Γραμματικόπουλος, Καταγής Γ. (63′ Πετράκος), Γκίκα.

Στον πάγκο οι Παπακωνσταντής, Καββαδίας, Τρανουλίδης, Γεωργάκης.

Διαιτητές: Τσέτσιλας (Γρεβενών), Φαλτάκας (Γρεβενών), Μωυσιάδης (Γρεβενών).

ΞΕΚΙΝΗΣΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ.

9′ Λάθος γύρισμα του Παναγιωτόπουλου, ο Γαϊδαρτζής βγήκε στην πορεία της μπάλας, σούταρε και ο Καραγκούνης απέκρουσε σε κόρνερ.

10′ Κεφαλιά του Κουτζαβασίλη η μπάλα ψηλά άουτ.

19′ Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο Τηλυκράτης και έχει κερδίσει δύο διαδοχικά κόρνερ.

21′ Σουτ του Φέτση μπλόκαρε ο Γουναρίδης.

23′ Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πέρασε από τον Καραγκούνη, αιφνιδιάστηκε ο Γαϊδαρτζής και δεν έπιασε καλά την κεφαλιά με αποτέλεσμα η μπάλα να περάσει άουτ.

41′ Αδύναμο σουτ του Τάκα εκτός περιοχής, δεν ανησυχεί ο Καραγκούνης.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ.

46′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου. Στη θέση του Ναλμπάντη, ο Ρούμπος.

52′ Σουτ του Καταγή Γ. μπλόκαρε ο Γουναρίδης.

60′ Αλλαγή για τον Τηλυκράτη. Στη θέση του Περιστέρη ο Μπαλογιάννης.

62′ Σουτ του Τσομαχασβίλι η μπάλα άουτ.

63′ Αλλαγή για τον Τηλυκράτη. Στη θέση του ο Καταγή Γ. ο Πετράκος.

64′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου. Στη θέση του Δέντσα ο Φιλέντας.

67′ Σε καλή θέση ο Φιλέντας, όμως, το σουτ που εξαπέλυσε πέρασε απελπιστικά άουτ.

76′ Γραμματικόπουλος σουτ εντός περιοχής, ο Γουναρίδης μπλόκαρε τη μπάλα.

77′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου. Στη θέση του Τριανταφύλλου, ο Τσαούσης.

81′ Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου με Ρούμπο και Πολυζωίδη.

86′ Σουτ του Τσαούση η μπάλα άουτ.

87′ Αλλαγή για τον Τηλυκράτη. Στη θέση του Καταγή Σπ. ο Κτενάς.

90+ Σουτ Πολυζωίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής μπλόκαρε ο Καραγκούνης.