ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Αποκλεισμός για τον Τηλυκράτη από το Κύπελλο Ελλάδας (φώτο)

Με βαριά ήττα αποκλείστηκε στο σημερινό αγώνα ο Τηλυκράτης κόντρα στην φορμαρισμένη ομάδα  Αήττητος Σπάτων που καθάρισε εύκολα το ματς παίρνοντας έτσι το εισιτήριο για του ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο Τηλυκρατης εξ αρχής μπήκε φοβισμένος στο παιχνίδι χωρίς να δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα στην αντίπαλη ομάδα που ήταν κυρίαρχη  του αγωνιστικού χώρου.  Με τελικό σκόρ  0-5 λοιπόν ηττήθηκε ο Τηλυκράτης σε ουδέτερο γήπεδο που παρ όλα αυτά είχε μεγάλη υποστήριξη από τους Λευκαδίτες.

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε 0-3 υπέρ της ομάδας του Σούλη Παπαδόπουλου με σκόρερ τους Μαρουκάκη στο 10΄ , το 0-2 με τον Ματσούκα στο 14′ και πέντε λεπτά πριν την λήξη το ημιχρόνου  ο Νικλητσιώτης έκανε το 0-3. Ενα δοκάρι για τον Μπαλογιάννη ειχε ο Τηλυκράτης στο 34΄ αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι  να μειώσει το σκορ και ίσως μιλάγαμε για άλλο αποτέλεσμα στο τέλος .

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα  Αήττητος Σπάτων παρόλα αυτά που χαμήλωσε ρυθμούς κατάφερε να βάλει αλλά δυο γκολ και να σβήσει για πάντα τις ελπίδες των γηπεδούχων με τελικό αποτέλεσμα 0-5.

Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί: Τσιλίκας (Αιτωλοακαρνανίας), Τίκας (Θεσπρωτίας)

Τηλυκράτης Λευκάδας (Τάκης Κονιδάρης): Τρανουλίδης, Πριόνας, Βασίλας (71΄Ντινόπουλος), Δημητρίου, Ιασωνίδης, Μπουρδούβαλης, Μπαλογιάννης (58΄ Καταγής Γ.), Φέτσης, Γεωργούσης, Τόσκα (76΄Ματσίνγκος), Καταγής Σ.

Αήττητος Σπάτων (Σούλης Παπαδόπουλος): Κοκκαλάς, Μουστάκης, Κολλαράς, Χριστοφιλέας, Μάγκας (81΄Μανωλάς), Ηρακλής, Καζνέτσης, Ματσούκας (60΄Σπυρόπουλος), Μαρουκάκης, Γροντής, Νικλητσιώτης (67΄Χαντί).