Διπλό η Νίκη Λευκάδας στην Τερψιθέα

Με το διπλό έφυγε η  Νίκη από τη Γλυφάδα στην αναμέτρηση με την Τερψιθέα, καθώς επιβλήθηκε με σκορ 62-77. Μια νίκη που σηματοδοτεί την παραμονή της ομάδας στην κατηγορία, επαναφέροντας τα χαμόγελα στο στρατόπεδο των κοριτσιών του Ν. Δουβίτσα.

Η Νίκη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο 17-13, κατάφερε να ισορροπήσει την κατάσταση, παίρνοντας ένα μικρό προβάδισμα 2 πόντων 32-34 με τη λήξη του ημιχρόνου. Στο αγαπημένο της 3ο δεκάλεπτο η Νίκη φόρτσαρε για μία ακόμα φορά με τη λήξη του 3ου δεκαλέπτου να τη βρίσκει στο +11 και 42-53. Ίδιο πρόσωπο και στο τελευταίο σκέλος της αναμέτρησης, με τα κορίτσια της Νίκης να φτάνουν τη διαφορά στο +15  και στο τελικό 62-77.

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Χαλαμπαλάκης

Δεκάλεπτα: 17-13, 32-34, 42-53, 62-77

Τερψιθέα (Παπασπυριδάκος): Μπακοπούλου, Βλάνη 9, Σύρρα 6, Αξιοπούλου 9, Σίμονς 12, Μούλη 12, ΜακΝτόναλντ 14.

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 10, Αργυρού 2, Καμπουράκη 2, Κανταρά 10, Λογοθέτη, Κρητικού, Ψυχογιού 3, Ισκιόγλου 13, Γκιλ 16, Κρουκ 21.