Πρωταθλητής στους Παίδες της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ο Α.Ο.Καλαμιτσίου

Πρωταθλητής παίδων της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας είναι από σήμερα ο Α.Ο. Καλαμιτσίου, σε ένα πολύ καλό παιχνίδι. Η ομάδα του Γιώργου Κατηφόρη επικράτησε με 1-0 της Α.Ε. Πρέβεζας στον σημερινό τελικό που έγινε στην Πρέβεζα, σε ένα παιχνίδι που είχε διάρκεια 70΄ λεπτών (35λέπτο το κάθε ημίχρονο), και το  παρακολούθησαν πολλοί φίλαθλοι. Η ομάδα του κ. Άγγελου Μπέκα είχε την υπεροχή και κάποιες καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να καταφέρει να πετύχει κάποιο γκολ, κάτι που κατάφερε να πετύχει με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα του Καλαμιτσίου και να πάρει τη νίκη και τον τίτλο. ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ 17΄ λεπτό σουτ του Λύρου από καλή θέση άουτ. 24΄ λεπτό κόρνερ του Μπουζούκη, κεφαλιά του Βαγγέλη-Τσάνη από καλή θέση άουτ. 33΄ λεπτό σουτ του Μπουζούκη άουτ. 35΄ λεπτό ο Νίκος Κοντογιώργης με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κάππα. 48΄ λεπτό απ’ ευθείας φάουλ του Μπουζούκη άουτ. 55΄ λεπτό διπλή απόκρουση του Κάππα σε σουτ του Βουκελάτου και Ηλιόπουλου. 74΄ λεπτό κεφαλιά του Κύστη μπλόκαρε ο Κοντογιώργης. ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λαμπρούσης-Τζίμας Α. ΒΟΗΘΟΙ: Λαζάρου-Μπάκος ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σέρβος, Ηλιόπουλος. Α.Ο.ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ): Κοντογιώργης Ι.Γ., Σέρβος (65΄ Καρτάνος), Περδικάρης, Κοντογιώργης, Κερασοβίτηε, Βουκελάτος (68΄ Πολίτης), Κοντογιώργης Δ., Λογοθέτης, Ηλιόπουλος, Κοντογιώργης Ν. (70΄ Ζαβερδινός), Καβαδάς (57΄ Κρητικός). Α.Ε.ΠΡΕΒΕΖΑΣ(ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΠΕΚΑΣ): Κάππας, Οικονόμου (57΄ Λάππας), Καλατζής, Βαγγέλης-Τσάνης, Κουτρούμας, Πάσχος, Μπασούλης (66΄ Κύστης), Νάτσος, Βερύκιος (36΄ Νούσιας), Μπουζούκης, Λύρος.