ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ – ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ 1-1

ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ – ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ               1-1

Εύκολη νίκη για το Νυδρι στο Κανάλι με 4-1,ηττηθηκαν Πανλευκαδιος και Βασιλική…

Ηττα στις καθυστερησεις για τον Πανλευκαδιο στην Πρεβεζα…

Ο Πανλευκαδιος προηγήθηκε με σκορ 2-0, ωστόσο η  γηπεδουχος ΑΕ Πρεβεζας έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 3-2, με το νικητήριο γκολ να μπαίνει στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ο Πανλευκάδιος άνοιξε το σκορ στο 24′ έπειτα από σέντρα του Γεωργάκη και κεφαλιά του Πετούση, ο οποίος έκανε το 0-1. Στο 29′ μάλιστα ο σκόρερ του πρώτου γκολ βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή, σούταρε δυνατά, ωστόσο ο τερματοφύλακας της ομάδας της Πρέβεζας απέκρουσε.

Σε δυο περιπτώσεις ,στο 31και 41,οι παίκτες της Πρέβεζας βρέθηκε απέναντι στον Τρανουλίδη, χωρίς όμως να μπορέσουν να τον νικήσουν.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕ Πρέβεζας προσπάθησε να πιέσει την εστία του Πανλευκάδιου, όμως σε μία αντεπίθεση, σε φάση-καρμπόν με το πρώτο γκολ, ο Γεωργάκης σέντραρε και ο Πετούσης με κεφαλιά «έγραψε» το 0-2 στο 59′. Όλα έδειχναν πως η ομάδα του Γιώργου Κατηφόρη θα έφευγε από το «Αθανασία Τσουμελέκα» με το «διπλό», όμως η Πρεβεζα εκανε την ανατροπη….

Ο Β. Τουλκερίδης με πέναλτι στο 62′, μείωσε σε 1-2 και ο Μυφτίου στο 85′ «έγραψε» το 2-2.Στις καθυστερήσεις, όταν ο Τριάντος έπειτα από κόντρες στην περιοχή, έσπρωξε με προβολή τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 3-2.

Διαιτητής: Ρίππης

Βοηθοί: Σφονδύλη – Μπάκος

ΑΕ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (Άγγ. Μπέκας): Κετίκογλου, Πανταζής, Κώστας (68′ Καλατζής), Τουλκερίδης Αρ. (75′ Ζιώγας), Κουμπής, Κάτσανος, Πόποτας, Τουλκερίδης Β., Ζέρης Ξ., Μυφτίου, Πάσχος (60′ Τριάντος).

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ (Γ. Κατηφόρης): Τρανουλίδης, Τσελάι, Περδικάρης, Καταγής Λ., Γεωργάκης (79′ Ηλιόπουλος), Μπαλή, Καλογερής, Νάνος, Πετούσης, Καταγής Γ. (72′ Παππάς), Φέτσης (85′ Κούσης).