ΟΔΥΣΣΕΑΣ Ν. – ΑΣΤ. ΡΟΚΚΑ 1-4, Φινάλε με ήττα

Σε ένα παιχνίδι που το μόνο κίνητρο που είχαν οι δύο ομάδες, ήταν να τελειώσουν με μια νίκη τη σεζόν, ο Οδυσσέας Νυδριού ηττήθηκε με το βαρύ 4-1, από τον Αστέρα Ρόκκα και έτσι πίκρανε του λιγοστούς φίλους του στάθηκαν στο πλευρό του. Το παιχνίδι ήταν αγγαρεία και για τις δύο ομάδες, με τους παίχτες από την αρχή να μην δείχνουν και ιδιαίτερη διάθεση για ποδόσφαιρο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο ημίχρονο να προηγούνται με 0-2, χάρη σε τέρματα του Μπαλάφα στο 31΄ και του Μάλλιου στο 43΄, με τους γηπεδούχους να μένουν με τι στενοχώρια, αφού είχαν χάσει πολλές ευκαιρίες που θα μπορούσε να είναι αυτοί οι οδηγοί του παιχνιδιού. Το δεύτερο ημίχρονο και με την απογοήτευση που υπήρχε στο στρατόπεδο των γηπεδούχων, το παιχνίδι κύλησε στο ίδιο μοτίβο, οι φιλοξενούμενοι, έκαναν τρία τα τέρματά τους στο 62΄ λεπτό, ξανά με τον Μπαλάφα. Οι γηπεδούχοι με τον Λαζανά έβαλαν το γκολ της τιμής στο 83΄λεπτό, για να έρθει ο Χούσος λίγο πριν την ολοκλήρωση του 90 λεπτου, να σημειώσει το τελικό σκορ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ Ν. (Βέκιος): Καραγκούνης, Βρακατσέλης, Μπόλος, Κοντοπρίας, Μητρόπουλος, Σχίζας, Καλογερής, Μανουσάκης, Ματούλας, Λαζανάς, Γαζής Σ.(46΄ Ζουριδάκης) ΑΣΤ. ΡΟΚΚΑ: Ντεκούλης, Ζίγκηρης, Καραθανάσης, Τσιφλίδης, Παπαρούνης, Χούσος, Λαζαρίδης(80΄ Παπαγιάννης), Τάτσης, Μάλλιος, Μπαλάφας(75΄ Κατσαρός), Ευταξίας(75΄ Μήτσιος) πηγή: www.lefkadasportnews.gr