ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ

Ποδαρικό…με ήττα!!! Την πρώτη του εντός έδρα ήττα για το πρωτάθλημα, γνώρισε ο Οδυσσέας Νυδριού, από τον Θεσπρωτό στο πρώτο παιχνίδι για το 2011, με 0-1 και σκόρερ τον Μπαλογιάννη. Το παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τους φιλοξενούμενους, που ήταν και τυχεροί, να δείχνουν πιο αποφασισμένοι για το τρίποντο. Το παιχνίδι ήταν δυνατό, όπως αρμόζει άλλωστε σε τέτοια παιχνίδια, χωρίς τις πολλές φάσεις, με κλειστές άμυνες, με του φιλοξενούμενους όμως, να είναι στημένοι καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και να εκμεταλλεύονται μια αδράνεια της άμυνας του Οδυσσέα, στο 40΄λεπτό, σημειώνοντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, όταν ο Μπάρκας σέντραρε και ο Μπαλογιάννης με την εμπειρία του πλάσαρε την σωστή στιγμή, καθώς βρέθηκε αφύλαχτος στην μεγάλη περιοχή του Καραγκούνη. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι  πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπάθησαν να δημιουργήσουν φάσεις, χωρίς ωστόσο να χάσουν την μεγάλη ευκαιρία. Ζήτησαν πέναλτι, όταν ο διαιτητής έκλεισε τα μάτια σε χέρι αμυντικού των φιλοξενούμενων( στην συνέχεια της φάσης η μπάλα πήγε στο δοκάρι) και έτσι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Κωσταντάκη, βρήκε τους φιλοξενούμενους, που επισκέφτηκαν μόνο μια φορά  στο δεύτερο μέρος, την περιοχή του Καραγκούνη και αυτή με κεφαλιά του Μπαλογιάννη, να πανηγυρίζουν μια σπουδαία νίκη. Πλέον η κορυφή έχει απομακρυνθεί για τα καλά, ο επόμενος αντίπαλος του Οδυσσέα είναι ο Αστέρας Ρόκκα εκτός έδρας την Κυριακή 16-1-2011 και στον πάγκο της ομάδας θα καθήσιε για πρώτη φορά ο κ. Βέκιος, που είναι ο νέος τεχνικός του Οδυσσέα. ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ: Καραγκούνης, Αρέθας, Ματούλας, Ψαρόπουλος, Γεωργάκης(87΄Παλαιογιάννης), Μητρόπουλος(62΄Καλογερής Τ.), Μανουσάκης, Λαζαρίδης, Λαζανάς, Μπόλος(74΄Κούτσικος), Γαζής Σαβ. ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Αρχοντάκης, Νάνος(91΄Λαγός), Πέτσης, Στρατής, Κωνσταντάτος, Αθανασίου, Βασιλάρης, Μπάρκας, Σταυρίδης, Παππάς Σπ(90΄Παππάς Δ.)., Μπαλογιάννης