ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ 2-2
Την νίκη άγγιξε ο Τηλυκράτης στον εκτός έδρας αγώνα με τον Εθνικό Σιδηροκάστρου, αλλά λίγο πριν λήξη το παιχνίδι οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας με αντεπίθεση διαρκείας στα τελευταία λεπτά. Το μόνο που έχει να θυμάται κανείς από το πρώτο μέρος είναι το δοκάρι του Σειτάι στο 30΄λεπτό, αφού γενικά το παιχνίδια ήταν μέτριο έως υποφερτό και χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Όλα τα λεφτά ήταν η επανάληψη, όπου ενώ οι γηπεδούχοι μπήκαν επιθετικά και με τους Πεχλιβανίδη και Παπαστεργίου είχαν δύο καλές στιγμές, στην συνέχεια οι “κυανέρυθροι” ήταν αυτοί που πήραν τα ηνία του παιχνιδιού και αρχικά στο 71΄ και στην συνέχεια στο 77΄ πάγωσαν τους γηπεδούχους με τον Παναγιωτόπουλο στο πρώτο με σουτ έξω από την περιοχή και το δεύτερο με απευθείας φάουλ και πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων. Όμως και αυτά δεν ήταν αρκετά για να χαρίσουν την νίκη στους παίχτες του κ. Ασπρογέρακα, αφού ο Παπαστεργίου στο 85΄ μείωσε για το Σιδηρόκαστρο και ο Γκάγκας στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων έσωσε την ομάδα από μια βέβαιη ήττα. ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παλιούρας (Μακεδονίας) – ΒΟΗΘΟΙ: Κούλα, Παπαναστασίου (Μακεδονίας) ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: Γαβριηλίδης, Πετρίδης, Γκάγκας, Καρυπίδης, Ιωαννίδης, Ρούμπος, Τσίλης(75΄ Κουλτσιάκης), Παπαστεργίου, Μουτεσίδης(71΄ λτ Γεωργιάδης), Πεχλιβανίδης, Ασλανίδης(46΄ Φίλων) ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Αμουτζάκης, Καταγής, Χατζηηλιάδης, Παππάς(40΄λτ Παναγιωτόπουλος), Παλάσκας, Ηλίας, Ντζιμάνης, Κούσης(80΄ Ματσάγγος), Σαχινίδης, Σειτάι(60΄ Καλογερής), Φέτσης.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ – ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 0-0
Χωρίς σκορ έληξε η αναμέτρηση της 19ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Οδυσσέα Νυδριού και την πρωταθλήτρια του 5ου ομίλου ΑΕ Μεσολογγίου, σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, όπου οι γηπεδούχοι ήταν πιο δραστήριοι και σίγουρα δικαιούνταν την νίκη αφού δημιούργησαν περισσότερες φάσεις μπροστά από τα καρέ του Δουλιώτη, που με την βοήθεια των δοκαριών κράτησε απαραβίαστη την εστία της ΑΕΜ σε πολλές περιπτώσεις. Γενικότερα θα λέγαμε ότι οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων ήταν από τους πρωταγωνιστές της αναμέτρησης, καθώς και ο Τζίμας, όποτε χρειάστηκε στο πρώτο μέρος δήλωσε παρών, σταματώντας σε δύο περιπτώσεις των Πέντσα και κρατώντας όρθιο τον Οδυσσέα για ένα θετικό αποτέλεσμα, που θα μπορουσε να προηγηθει με τον Μακρη. Στο 58΄ λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Φράγκου με δεύτερη κίτρινη κάρτα(μέσα σε ένα λεπτό) και από εκείνο το σημείο και ύστερα οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο με τους παίχτες τους κ. Σαρρή να οπισθοχωρούν και να παίζουν στην κόντρα. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια με τον Κλαπή στο 68΄ και 84΄ λεπτό, ενώ θα μπορύσαν να σκοράρουν και σε σουτ του Στράτου στο 83΄. Ενώ, οι φιλοξενούμενοι πήγαν να κλέψουν την νίκη εκ νέου με τον Πέντσα, αρχικά στο 78΄και στην συνέχεια στο 86΄, όταν έχασε δύο καλές ευκαιρές, όπως και ο Καβαλάρης στο 90΄δεν μπόρεσε σε κενή εστία να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Διαιτητής: Καλιακάτσος Δ., Βοηθοί: Μπουντούρης Ι. – Σαρλής Δ. (Άρτας) ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ (Δ. Κονιδάρης): Τζίμας, Θεοδωρίδης, Κοντοπρίας(70΄ Δημεσπύρα), Καλογερής, Στράτος, Κωστακιώτης, Μακρής, Παπακωνσταντίνου, Βουλομένος, Φλούδας, Κλαπής. ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Σ. Σαρρής): Δουλιώτης, Καντάνης, Νούλας Β., Καβαλλάρης, Πελέκης, Δενδρινός, Νούλας Σ.(46΄ Ξευγένης), Μπαλαούρας, Πέντσας(90΄ Πετσίνης), Φράγκος, Μακρής(70΄Τσιούνης).

24η αγωνιστική Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας

Με τα παιχνίδια της 24ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας. Αύριο θα γίνουν τα παιχνίδια Άρης Πρέβεζας-Δόξα Βασιλικής και Α.Ε.Πρέβεζας-Αχέρων Καναλακίου, ενώ ρεπό είχε ο Απόλλων Πάργας. ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ-ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ 3-0 ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ-ΕΝΩΣΗ ΠΑΡΓΑΣ 3-1 ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ-ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ 1-2 ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ-Α.Ο.ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ 1-2 ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ-ΑΕΚ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ 4-0 ΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΔΟΞΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ (Κυριακή) Α.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (Κυριακή) ΡΕΠΟ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1. ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ 60 2. Α.Ο. ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ 56 3. ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ 44 4.ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ 39 5. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ 37 6. ΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 33 7.ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 32 8.A.E.ΠΡΕΒΕΖΑΣ 31 9.ΑΕΚ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ 31 10.ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ 28 11. ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ 20 12.ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ 15 13.ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ 15 14.ΕΝΩΣΗ ΠΑΡΓΑΣ 14 15.ΔΟΞΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ 13

Β΄ ΕΠΣ Π-Λ: Τα αποτελεσματα της 21ης αγωνιστικης
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 21ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΙΩΝΕΣ-ΚΑΤΟΥΝΑ  3-2 ΛΕΥΚΑΤΑΣ-ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ-ΜΑΡΑΝΤΟΧΩΡΙΟΥ  3-1 Α.Ο.ΠΛΑΓΙΑΣ-ΠΑΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ  2-1 ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΥΔΡΙΟΥ-ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ 2-0 Α.Ο.ΑΓΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ 4-2 διεκόπη Α.Ο.ΚΑΡΥΑΣ-Α.Ο.ΣΥΒΡΟΥ  3-2 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 21 ΑΓΩΝΕΣ) 1.Α.Ο.ΠΛΑΓΙΑΣ         52 2.ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΥΔΡΙΟΥ        47 3.ΙΩΝΕΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ      46 4.A.O.ΚΑΡΥΑΣ   37 5.ΚΑΤΟΥΝΑ  32 6. Α.Ο.ΑΓΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥ    28 7.ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ       22 8.ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΜΑΡΑΝΤΟΧΩΡΙΟΥ     20 9.ΠΑΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ       19 10.ΛΕΥΚΑΤΑΣ    18 11.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ    14 12.Α.Ο.ΣΥΒΡΟΥ    5 Α.Ο.Πλαγιάς, Α.Ο.Καρυάς, Α.Ο. Αγίου Πέτρου, Αναγέννηση Τσουκαλάδων, έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.